Юридичний супровід під час отримання дозволів АМКУ на концентрацію (злиття) та на здійснення узгоджених дій

Спеціалісти КМ Партнери надають консультації та допомагають отримати дозволи та попередні висновки Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо концентрації та узгоджених дій.

Аналіз необхідності отримання дозволу АМКУ на концентрацію є обов’язковим елементом планування та структурування угод щодо передачі корпоративних прав. За потреби отримання дозволу наші спеціалісти допоможуть підготувати всі необхідні документи, визначити частку суб’єкта господарювання на ринку, провести розрахунок сукупної вартості активів та обсягу реалізації товарів, встановити всіх пов’язаних осіб, тощо. Ми також будемо супроводжувати весь процес видачі дозволу, включаючи підготовку відповідей на додаткові запити АМКУ.

Ми застерігаємо клієнтів від порушень у сфері антиконкурентних узгоджених дій (створення т.н. «картелів»), що перебувають під особливим контролем антимонопольних органів та загрожують штрафами у розмірі до 10% доходу від реалізації продукції за останній рік. Узгоджені дії зазвичай відбуваються без жодної формальної угоди між учасниками, проте органам АМКУ для встановлення порушення достатньо виявити комплекс побічних ознак, що свідчать про порушення. В тому числі це може бути: відсутність перехресних заявок на аукціоні, однакове форматування, структура та граматичні помилки тендерних пропозицій учасників аукціону, однакові співвідношення запропонованої ціни різними учасниками по кількох тендерах на різні об’єкти, значна різниця між ціновою пропозицією переможця торгів та пропозиціями інших учасників (більше 10%), одночасна реєстрація у реєстрі тендерних пропозицій, пов’язаність учасників аукціону між собою.

Ми консультуємо щодо вироблення стратегій захисту та надаємо послуги з представлення інтересів у розслідуваннях, що ведуться АМКУ проти клієнтів, та суперечках з конкурентами.