Партнер WTS Consulting Максим Олексіюк взяв участь в обговоренні перспектив запровадження аграрних розписок в Україні

12 серпня 2015

6 серпня Максим Олексіюк, партнер WTS Consulting, співголова Комітету з правових питань Американської торговельної палати в Україні, взяв участь у експертному обговоренні  «Перспективи запровадження аграрних розписок в Україні». Експертна зустріч відбулася у Комунікативному центрі в Будинку Уряду. Метою зустрічі стало обговорення конкретних шляхів вдосконалення законодавчої бази щодо перспективи запровадження аграрних розписок, а також реалізації пілотного проекту з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок.

Максим Олексіюк висловив свою позицію щодо проекту спільного наказу Мінагрополітики і Міністерства юстиції України про поширення пілотного проекту із відпрацювання запровадження аграрних розписок на прикладі окремих областей. Ним було зазначено, що можливість отримати додатковий ресурс і збільшити виробництво під заставу майбутнього врожаю є найбільш цікавою з поміж наявних опцій для сільгоспвиробника. Також відмічено, що реалізований пілотний проект демонструє потенціал залучення фінансування в галузь. Максим Олексіюк підкреслив, що отриманий практичний досвід вимагає необхідних заходів, що збільшать привабливість та доступність розписок, серед яких вказав наступні:

  • застосування при посвідчені нотаріусами аграрних розписок розміру державного мита на рівні посвідчення договорів застав (0,01 %), а не посвідчення цінного паперу (0,1 %), як пропонується Міністерством юстиції, тому що аграрні розписки оформлюють заставу майбутнього врожаю і не є цінними паперами;
  • впровадження автоматичного доступу будь-якого нотаріуса до реєстру без можливості відсторонення державним підприємством більшості нотаріусів від реєстру шляхом відмови укладати договір або розірвання договору, що створює корупційний ризик;
  • прибрати із ч. 4 ст. 13 Закону України «Про аграрні розписки» можливість кредитора за розпискою стягнути будь-яке майно третьої особи, яка придбала зерно у боржника за аграрною розпискою.

В обговоренні взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, громадських об’єднань. Під час заходу було встановлено відеозв’язок з містами Дніпропетровськом, Львовом, Полтавою, Одесою, Харковом та Черніговом. Протягом зустрічі гаряче обговорювалися труднощі, з якими вже стикаються регіони (на прикладі Полтавщини), та можливі варіанти їх вирішення.

Детальніше про захід та його результати можна ознайомитися за посиланням.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015