Юридична фірма WTS Consulting виступила партнером IV Податкового форуму АПУ

28 вересня 2015

25 вересня 2015 року відбувся IV Податковий форум, організований Асоціацією правників України. Форум зібрав понад 100 правників, серед яких – адвокати, фахівці в сфері податкового права, юрисконсульти, судді, представники органів державної влади. Фірма WTS Consulting вже традиційно виступила партнером заходу.

AM_forum

Програма форуму складалася з п’яти сесій. Старший партнер WTS Consulting Олександр Мінін виступив на тему «Податки: забагато та занадто» у першій сесії, що мала назву Панельна дискусія «Податкова революція». Зокрема, Олександр Мінін наголосив, що реформа системи оподаткування повинна забезпечити оптимізацію перерозподілу валового внутрішнього продукту (ВВП) через державу. Під час дискусії щодо реформи податкової системи пан Мінін підкреслив, що граничний рівень податкового навантаження, включаючи відрахування до Пенсійного фонду України, оптимально не повинен перевищувати 30 – 35 % ВВП. Наразі це фактично більше 53 %.

Розуміння необхідності зниження «навантаження держави на ВВП» було у попередні періоди – періоди забезпечення росту економіки. Так, у другій половині 90-х років в офіційних документах Верховної Ради, у зв’язку з податковою політикою, ставилося завдання обмеження цього показника до 40 – 45 %. Також Олександр запропонував конкретні кроки щодо можливої реалізації цього напрямку податкової реформи.

Із слайдами і матеріалами, які супроводжували виступ, можна ознайомитися за посиланням.

Варто зазначити, що висловлені у виступі міркування і пропозиції щодо обмеження перерозподілу ВВП через державу є непоодинокими для експертної спільноти і пропозицій щодо реформування податкової системи. Наприклад, подібні міркування і пропозиції наводяться у напрацюваннях Громадянської платформи «Нова Країна» та підтримані Коаліцією авторських колективів (див. презентаційний матеріал «Податкова реформа: концепція, що об’єднує суспільство», слайд 8, «Податкова реформа», слайд 13), що неодноразово обговорювалося на різних форумах. З останніх: Всеукраїнський Форум з Питань Податкової Реформи, який відбувся 20 серпня в Києві, та «Податкова реформа у концепціях РПР і ГП «Нова Країна». Дискусія авторських колективів з представниками малого та середнього бізнесу», 19 червня 2015 року.

Далі по форуму у другій сесії – Міжнародне податкове планування – розмова йшла про основні тенденції міжнародного планування, трансфертне ціноутворення, офшори та free зони.

На «театральній» третій сесії – Інтермедія «Податковий суд або жорстока справедливість» – учасники мали можливість переглянути інсценування судового процесу у типовому податковому спорі.

Проблемні питання податкової практики, а також питання судової практики були розглянуті під час четвертої та п’ятої сесій.

З матеріалами форуму в цілому можна ознайомитися за посиланням.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015