Команда юристів WTS Consulting досягла позитивного результату у справі щодо скасування пункту 9 Рішення Броварської міської ради від 30.01.2015 р. про встановлення місцевих податків на 2015 рік, який визначав, що дія вказаного рішення застосовується до правовідносин, які виникли з 1 січня 2015 року.

Таке положення суперечить п.12.3.4 Податкового кодексу, яким закріплено, що норми відповідних рішень міської ради застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. Водночас всупереч цьому, місцеві ради поспішили поширити дію встановлених у 2015 році місцевих податків на той же рік, в той час як відповідно до закону їх застосування розпочинається не раніше 2016 року.

Рішення першої інстанції  було залишене без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій. Як наслідок, таке рішення набрало законної сили.

Така справа є новою та актуальною з огляду на те, що податок на нежитлове нерухоме майно (як місцевий податок) є новим видом податку, введеним змінами до Податкового кодексу в грудні 2014 року.

2015 

клієнт: дочірне підприємство міжнародної інвестиційної та девелоперської компанії