WTS Cosulting успішно представила інтереси міжнародної компанії-імпортера та реалізатора санітарно-гігієнічних виробів у багатомільйонному спорі з Державною фіскальною службою України (ДФС).

У цій справі ДФС стверджувала, що до Компанії були застосовані штрафні санкції та нарахована додаткова сума податкових зобов’язань. Адміністративний суд не погодився з позицією податкового органу та виніс рішення про визнання протиправними та скасування дій ДФС.

Зокрема, у цій справі ДФС наполягала, що за перевірений період компанія здійснювала реалізацію на митній території України медичних виробів за ставкою 7% ПДВ, встановленою Постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року №216, натомість як варто було використовувати ставку 20%, а не 7%. Зазначеною Постановою було затверджено новий перелік медичних виробів, проте вона набула чинності 2 липня 2014 року, а 1 липня, фактично, «випало» з оподаткування ставкою 7%.

Команді наших експертів вдалося довести приналежність дитячих підгузників та гігієнічних прокладок до медичних виробів та домогтися задоволення адміністративного позову на користь Компанії.

Це стало прецедентним випадком для ряду аналогічних спорів для наступних податкових періодів та для інших імпортерів медичних виробів, що потрапили в неприємну ситуацію.

2015

клієнт: міжнародна компанія-імпортер товарів повсякденного попиту