Успішний захист інтересів клієнта: визнано протиправними рішення митниці про визначення коду УКТЗЕД, яким митниця намагалась віднести концентровані соки до кодів, що передбачають наявність у їх складі доданого цукру

Юристами WTS Consulting здійснено успішний захист інтересів великого виробника та імпортера напоїв у спорі з митницею щодо неправомірності віднесення останнім концентрованих соків до кодів УКТЗЕД, які передбачають наявність у них доданого цукру, що призвело до збільшення ставки ввізного мита – з 2% до 10%.

Суд апеляційної інстанції підтримав рішення суду першої інстанції та скасував протиправні рішення митниці. Зокрема, судом враховано відомості виробників, які вказували на відсутність у складі концентрованих соків доданого цукру. Окрім цього, юристи WTS Consulting довели обов’язковість застосування спеціальної методики визначення доданого цукру у концентрованих соках, яка є актуальною саме для України, оскільки Митний тариф України, на відміну від Комбінованої Номенклатури ЄС, містить окремі коди для концентрованих соків.

Безпосередньо в суді інтереси клієнта представляли партнер WTS Consulting Іван Шинкаренко та адвокат Олексій Короп.

2015

клієнт: виробник та імпортер напоїв