Нерухомість / Будівництво

КМ Партнери надає юридичну підтримку на всіх стадіях будівництва об’єктів нерухомості, а також щодо їх використання та продажу, включаючи планування, проведення юридичного аудиту (Due Diligence) об’єктів, вибір земельної ділянки, залучення фінансування, підготовку договорів (в тому числі використовуючи стандарти FIDIC) та інших документів, ведення переговорів, отримання дозвільних документів, введення об’єктів в експлуатацію та реєстрації прав власності на них, допомогу у вирішенні судових спорів.

Наші фахівці здійснювали юридичний супровід будівництва цілої низки великих об’єктів, серед яких портові термінали, елеватори (зерносховища), логістичні комплекси, автозаправні станції та комплекси, готелі та офісні центри.

Фірма консультує щодо юридичних питань, пов’язаних з будівництвом та експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки, як в контексті містобудівних аспектів, так і в контексті екології, охорони праці та інших аспектів.

Юристи фірми мають значний досвід у структуруванні угод, розробці бізнес-схем придбання об’єктів нерухомості, в тому числі земельних ділянок, як шляхом безпосередньої купівлі, так і шляхом придбання корпоративних прав в компанії, що володіє правами на відповідні об’єкти (asset and share deals).

Увага до кожного клієнта та особливостей його бізнесу дає нам змогу ефективно працювати з широким колом інвесторів, девелоперів, позичальників і кредиторів, власників та орендарів нерухомості.

Наша практика включає також питання оформлення оренди на нерухомість, включаючи оренду та перепланування офісних приміщень, оренду та придбання земельних ділянок приватної, державної та комунальної власності (із залученням як резидентів, так і нерезидентів України), вирішення спорів щодо нарахування плати за землю та юридичну підтримку розірвання договорів оренди землі та нерухомого майна.

Наші спеціалісти здійснюють ефективний супровід перевірок Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), оскаржують штрафи, накладені ДАБІ, рішення щодо визначення категорії складності об’єкта, а також здійснюють супровід судових спорів.

Спільна робота з фахівцями податкової практики дає можливість запропонувати клієнтам ефективне рішення після всебічного аналізу проектів у сфері нерухомості й будівництва.