Успішний захист інтересів клієнта: отримано виправдувальний вирок щодо ухилення від сплати податків

18 вересня 2015

Юристами WTS Consulting спільно з адвокатами АО «КМ Партнери» здійснено успішний захист інтересів клієнта у спорі з податковим органом, в т. ч. щодо кримінальної справи за ст. 212 КК України, пов’язаної зі спором.

Наразі, в суді першої інстанції, за результатами розгляду справи по суті, кримінальне провадження завершилося виправдувальним вироком щодо підзахисної особи. У виправдувальному вироку суд визнав пред’явлене обвинувачення недоведеним та встановив відсутність у діях підзахисної особи складу кримінального правопорушення ухилення від сплати податків. Зокрема, у вироку суд підтримав позицію захисту про те, що податковий спір, який виникає через неоднозначність податкового законодавства, не може вважатися злочином, а сам факт сплати підприємством грошового зобов’язання не підтверджує винуватість посадової особи у вчиненні злочину, передбаченого ст. 212 КК України. Таким чином, підзахисну особу було визнано невинуватою та виправдано.

Безпосередньо в суді інтереси підзахисного представляв адвокат АО «КМ Партнери» Олексій Співак.

При цьому варто розуміти, що за весь 2014 рік в розрізі розгляду кримінальних проваджень по ухиленню від сплати податків, згідно наявної статистики, виправдувальні вироки становили лише близько 7,5 % від усіх вироків, та лише 1,7 % від усіх судових рішень, прийнятих судами в кримінальних провадженнях за ст. 212 КК України.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015