Партнери Олександр Мінін та Олександр Шемяткін виступили на ІІ Щорічному Судово-правовому форумі

18 квітня 2014 

18 квітня 2014 р. у Києві відбувся ІІ Щорічний Судово-правовий форум, організований видавництвом “Юридична практика” спільно з Верховним Судом України. На форумі представники бізнесу, адвокатури та судової системи обговорили нагальні проблеми та актуальні питання судової галузі України. Юридична фірма «КМ Партнери» виступила офіційним партнером заходу.

Структурно форум складався із вступної частини і з трьох паралельних сесій “Кримінальний процес”, “Адміністративний процес” та “Цивільний і господарський процеси”. У рамках сесії “Кримінальний процес” старший партнер Олександр Мінін виголосив доповідь “Проблеми невизначеності ‘ухилення від сплати податків'”. Зокрема, Олександр Мінін наголосив на тому, що Кримінальний кодекс України дає надто загальне визначення поняття  ‘ухилення від сплати податків’, що призводить до розширеного тлумачення й самостійного визначення даного поняття державними органами, а відтак – до збільшення кількості справ, неправомірно кваліфікованих як ‘ухилення від сплати податків’. В рамках доповіді було наведено статистику, міжнародний досвід та варіанти вирішення даної проблеми.

Доповідь Олександра Шемяткіна була представлена у сесії “Адміністративний процес” та стосувалася особливостей податкової практики за новим Податковим кодексом України в контексті права на справедливий суд. Зокрема,в  рамках своєї доповіді Олександр наголосив на важливості дотримання принципу правової визначеності та принципу з’ясування всіх обставин при судовому розгляді справ з податкових питань.

З презентаціями доповідей Олександра Мініна та Олександра Шемяткіна можна ознайомитися за посиланнями:

icon_filetype_PDF-1 завантажити презентацію О. Мініна “Проблеми невизначеності ‘ухилення від сплати податків'” (619 Кб)

icon_filetype_PDF-1 завантажити презентацію О. Шемяткіна “Особливості податкової практики за новим Податковим кодексом України» в контексті права на справедливий суд” (672 Кб)

З повагою,

© ТОВ «ВТС Консалтинг», 2014