Форум-діалог щодо імпорту послуг та об’єктів інтелектуальної власності між державою та бізнесом

22 жовтня 2015

У жовтні 2015 року за організаційної підтримки ДП «Держзовнішінформ» та Державної фіскальної служби України був проведений Форум «Імпорт послуг та об’єктів інтелектуальної власності: ціни, валютне регулювання, податки».
DSC_0607Мета заходу полягала у наданні повної інформації представникам компаній з питань цін, системи оподаткування та валютного регулювання договорів, предметом яких є отримання резидентами України імпорту послуг та об’єктів інтелектуальної власності від нерезидентів.

У Форумі взяли участь представники відповідних державних органів, громадськості та бізнесу. Виступивши з доповіддю на тему «Відображати отримання послуг та платити за них чи ні?», поділився своїм досвідом та напрацюваннями в цій сфері й Олександр Мінін, старший партнер WTS Consulting.

Під час виступу Олександр зауважив, що слід завжди чітко визначати права, за які платиться роялті, адже права на використання об’єкта права інтелектуальної власності та способи його використання, які не визначені у ліцензійному договорі, вважаються такими, що не надані ліцензіату. Окремо звернув увагу на вичерпання прав щодо об’єктів права інтелектуальної власності та введення товару в обіг. Чи не найактивніша дискусія виникла щодо Листа ДФС від 18.08.2015 року «Про платіж за використання комп’ютерної програми», зокрема неоднозначності трактування положень про звільнення від оподаткування ПДВ згідно з пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Підводячи підсумки, Олександр відмітив, що все ж кожен окремий випадок операцій з нерезидентами потрібно розглядати індивідуально, надаючи належну та адекватну аргументацію в спорах з податковою.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015