WTS Consulting/ АО «КМ Партнери» – Генеральний партнер V Щорічного форуму ААУ з кримінального права та процесу

8 грудня 2015

4 грудня 2015 року відбувся V Щорічний зимовий форум з кримінального права та процесу, організований Асоціацією адвокатів України. На форумі обговорювались проблемні питання кримінального й кримінального процесуального законодавства та практики його застосування, зокрема питання щодо заочного кримінального провадження, особливостей захисту у справах щодо фіктивного підприємництва та практики застосування запобіжних заходів у справах щодо так званих економічних злочинів.

ST3A3540

WTS Consulting/ АО «КМ Партнери» виступила Генеральним партнером заходу. У заході взяли участь старший радник і адвокат Олексій Співак та радник і адвокат Василь Чередніченко.

Василь Чередніченко виступив із доповіддю на тему «Сучасна практика захисту у кримінальних провадженнях щодо ухилення від сплати податків».

Зокрема, в своїй доповіді Василь звернув увагу, що за статистичними даними 2014 року та 9 місяців 2015 року лише близько 1,5 % кримінальних проваджень за ст. 212 КК України були передані до суду з обвинувальним актом. При цьому експерт акцентував увагу на тому, що проблема полягає у систематизованому ототожненні працівниками фіскальної служби будь-яких значних податкових спорів із кримінальними правопорушеннями за ст. 212 КК України.

Василь також окреслив основні елементи складу злочину «ухилення від сплати податків»: наявність умислу в діяннях службових осіб та настання наслідку їх діянь – фактичного ненадходження коштів до бюджету та випадки відсутності таких обов’язкових елементів в діяннях керівників платників податків.

Крім цього, експерт висвітлив питання Проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів» № 3448 від 10.11.2015 р., яким пропонується зобов’язати слідчі підрозділи закривати кримінальні провадження за ст. 212 КК України протягом 5 днів після виявлення одного з наступних фактів: а) неузгодження грошового зобов’язання; б) визнання податкового рішення протиправним; в) сплата платником податків грошового зобов’язання протягом строку, встановленого пунктом 57.3 статті 57 ПК України.

icon_filetype_PDF-1 Завантажити pdf-файл презентації Василя Чередніченка (457 Kb).

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015