Максим Олексіюк взяв участь в обговоренні презентації змін до Конституції в частині правосуддя

18 серпня 2015

13 серпня партнер WTS Consulting Максим Олексіюк взяв участь у зустрічі-обговоренні презентації змін до Конституції України в частині правосуддя.

Зустріч відбулася в Українському домі за підтримки Асоціації правників України та була організована Робочою групою Конституційної комісії з питань правосуддя.

Під час обговорення Максим відзначив, що такі зміни передбачають створення герметичної судової системи, в якій судді будуть обиратися суддями. Судова влада таким чином не отримує легітимації від джерела влади – народу, що є принциповим порушенням демократії. Вирішуючи питання незалежності судової влади від інших гілок влади, запропоновані зміни йдуть далі та одночасно роблять судову систему «незалежною» від народу та здорового глузду, тому що оцінювати якість суддівства, професіоналізм і чесність суддів будуть самі судді, що, очевидно, призведе до ще більшої деградації системи. Презентовані зміни не просто не передбачають оновлення судової системи, а консервують теперішню, створюючи непідконтрольну народу герметичну касту суддів.

Відсутність проекту змін в доступі викликала занепокоєння в аудиторії, оскільки це створює ризик повторення сценарію з попередніми змінами, текст яких став відомим лише після голосування про направлення до Конституційного суду. Недоступність тексту пропонованих змін для широкого громадського обговорення є антидемократичним і налаштовує на їх несприйняття від початку.

З повагою,

© WTS Consulting LLC, 2015