Юлію Кривомаз обрали членом ради Комітету з податкового та митного права АПУ

02 лютого 2022

01 лютого офіційно завершилась процедура виборів до рад комітетів Асоціації правників України (далі – АПУ). За результатами голосування, Юлію Кривомаз, старшого радника , обрали членом ради Комітету з податкового та митного права АПУ.

У своїй Програмі розвитку для Комітету, підготовленій в рамках виборчого процесу, Юлія зазначила, що нові часи потребують нових рішень, тому запропонувала зробити роботу Комітету ще більш актуальною та вагомою з урахуванням оточуючих умов, що постійно змінюються.

Для цього варто розвивати існуючу частину інструментів, яка ще має потенціал, а також застосовувати нові методи впливу, серед яких і формування практики правозастосування, щоб забезпечити ще більшу практичну користь від роботи Комітету для учасників Асоціації та платників податків в цілому.

«Зокрема, у 2022-2023 роках ми б бачили становлення АПУ як певного координаційного центру, який міг би сприяти найскорішому встановленню найбільш болючих та актуальних проблем, типових для платників податків. Наприклад, згідно з приписами Кодексу адміністративного судочинства суди можуть звертатися напряму до Верховного Суду для вирішення справи як типової <>

Адже зазвичай розгляд справи, яка проходить в загальному порядку судами всіх інстанцій, затягується на 3-4 роки, протягом яких платники податків змушені жити в певній правовій невизначеності <>

Зважаючи на це, намагалися б забезпечити збір Комітетом даних щодо актуальних питань та справ, які могли б бути розглянуті як типові одразу Верховним Судом, та намагатися співпрацювати з судами в цьому напрямку».

Крім того, у Програмі зазначається, що оскільки АПУ об’єднує значну кількість фахівців у сфері права, в Асоціації є можливість мати вагому силу переконання у формуванні практики правозастосування. Такі фахівці можуть допомогти кристалізувати ґрунтовну аргументацію з того чи іншого питання.

Висловлення думки фахівців у сфері права від імені АПУ також демонструватиме органам державної влади і, зокрема, судам, як певне питання сприймається правовою спільнотою, юристами, які практикують у сфері податків, що також впливатиме на формування практики правозастосування.

Бажаємо нашій колезі Юлії успіхів та впевнені, що завдяки комплексному розумінню особливостей системи оподаткування підприємств та опираючись на значний досвід , визнаних лідерів у сфері податкової практики, вдасться реалізувати визначені напрямки та зробити внесок у розвиток Комітету Асоціації правників України.

Ознайомитися з повним текстом Програми розвитку Комітету АПУ можна за посиланням.